Korekta po silnym wzroście

Sebastian Gawłowski
12-03-2003, 00:00

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem korekty gwałtownego wzrostu z początku tygodnia. Spadek został jednak powstrzymany już na pierwszym wsparciu (1109 pkt). Dodatkowo towarzyszył temu spadek aktywności handlujących. Posiadacze długich pozycji w dalszym ciągu nie mają powodów do obaw.

Handlujący czekają na odbicie na zachodnich giełdach, które pozwoli na kontynuację zwyżki najpopularniejszej serii kontraktów na WIG20 do ważnego poziomu 1135 pkt. Tutaj powinny rozstrzygnąć się losy ostatnich zwyżek. Obroty spadły do 300 mln zł. Wolumen wyniósł 13 458 sztuk, zaś liczba otwartych pozycji to aktualnie 19 124.

Po doskonałej poniedziałkowej sesji, rodzimych graczy sprowadziły na ziemię fatalne nastroje za oceanem i kilkuletnie minima indeksów giełd w Eurolandzie. Notowania na rynku terminowym rozpoczęły się spadkiem rzędu 6 pkt na poziomie 1120 pkt.

W trakcie porannej części sesji doszło do pogłębienia korekty silnych zwyżek, która doprowadziła do spadku do poziomu 1109 pkt.

Od tej chwili na rynku inicjatywę ponownie przejęli kupujący, dzięki czemu marcowa wartość futures na WIG20 odrobiła 14 pkt.

Maksimum sesyjne wyznaczone zostało na poziomie 1123 pkt. Jednak popyt nie zdołał utrzymać zdobytych poziomów. Zamknięcie wypadło na poziomie 1116 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korekta po silnym wzroście