Korekta się pogłębia

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 10-12-2004, 00:00

Notowania kontraktów na WIG20 wczoraj znów szły w dół. Grudniowa seria zeszła poniżej przebitych niedawno kwietniowych szczytów. Najbliższy opór na poziomie 1915 pkt to melodia przyszłości. Teraz gracze powinni skupić się na utrzymaniu pod kontrolą rynku, który pogłębia korektę spadkową. Wszystko rozstrzygnie się na poziomie 1870 pkt.

Notowania rozpoczęły się wyraźną zniżką do 1896 pkt. Tylko na początku popyt próbował wyciągnąć ceny ponad 1900 pkt. Nastroje były jednak kiepskie i jeszcze przed otwarciem rynku akcji grudniowa seria futures na WIG20 zjechała do 1886 pkt, po drodze przełamując wsparcie 1895 pkt. Kupujący próbowali ratować sytuację na rynku kasowym, na co kontrakty zareagowały odbiciem. Jednak i na rynku akcji i na rynku kontraktów nie był to dzień popytu. Najpopularniejsza seria kontraktów najpierw weszła w stabilizację, by po południu pogłębić zniżkę. Kolejne wsparcie na 1885 pkt (szczyty listopadowe) nie dało rady i kontrakty wyznaczyły kolejne minima. Zamknięcie wypadło na poziomie 1875 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korekta się pogłębia