Kornel Morawiecki zapowiada zwalczanie lichwy w Polsce

PAP
opublikowano: 27-11-2017, 12:34
aktualizacja: 27-11-2017, 12:35

Program społeczny po nazwą „Pomagamy i zmieniamy” uruchomił szef ugrupowania Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Polityk chce zwalczać finansową lichwę i pomagać osobom, które popadły w zadłużenie związane taką działalnością parabanków.

Kornel Morawiecki
Zobacz więcej

Kornel Morawiecki fot. Łukasz Dejnarowicz/FORUM

W poniedziałek na konferencji prasowej we Wrocławiu poseł i przewodniczący sejmowego koła Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki ogłosił, że uruchamia program społeczny, który ma zdiagnozować proceder lichwy i zadłużenia Polaków w parabankach.

„Mecenas Grzegorz Prigan będzie dyżurował w moim biurze poselskim i ma za zadanie pomagać osobom, które popadły w zadłużenie z powodu lichwy. Mamy w Polsce wystarczające uregulowania prawne dotyczące tego procederu, ale zachodni kapitał potrafi umiejętnie obchodzić to prawo, stąd bierze się moja inicjatywa” - powiedział Kornel Morawiecki.

Jego zdaniem lichwa w Polsce doprowadza wielu Polaków i polskie rodziny na skraj dramatycznych decyzji, które sprawiają, że niektórzy zadłużeni popełniają nawet samobójstwa.

„To jest nasza powinność społeczna, by zająć się tym problemem. Ocenimy go na poziomie Wrocławia i niewykluczone, że zaproponujemy dodatkowe rozwiązania prawne, także te ustawowe w Sejmie. Bogaci powinni biedniejszym pomagać, a nie ich wyzyskiwać” - podkreślił Kornel Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu