Czytasz dzięki

Koronawirus zwiększa popyt na broń

PAP, DI
opublikowano: 21-03-2020, 20:04

Poczucie zagrożenia wywołane epidemią koronawirusa spowodowało nagły wzrost sprzedaży broni w Stanach Zjednoczonych. Z uwagi na przeciążenie systemu kontroli proces jej zakupu może jednak się wydłużyć.

Jay Wallace, właściciel sklepu Adventure Outdoors w stanie Georgia pracuje w branży od 40 lat i na ogół sprzedaje ok. 100 pistoletów dziennie. "Obecnie sprzedajemy pięć razy tyle. Nasz personel pracuje do granic możliwości. Prawdopodobnie sprzedaż broni palnej jest teraz większa niż kiedykolwiek wcześniej" - mówi cytowany przez portal Fox News Wallace.

Zobacz więcej

Broń

Bloomberg

Jego zdaniem zapotrzebowanie gwałtownie wzrosło, gdyż "ludzie mocniej niż kiedykolwiek poczuwają się do odpowiedzialności i czują że u ich progu jest coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli".

Z uwagi na zwiększony popyt na broń pojawia się coraz więcej opóźnień spowodowanych przeciążeniem prowadzonego przez FBI amerykańskiego systemu weryfikującego klientów. Wallace zapewnia, że wszyscy robią co mogą, ale i branża i administracyjna nie są gotowe na tak nagły wzrost zapotrzebowania. FBI prosi Amerykanów o cierpliwość i wyrozumiałość.

Wzrost sprzedaży broni w USA miał miejsce m.in. po zamachach z 11 września czy huraganie Kartina w 2005 roku.

Spowolnienie gospodarcze związane z koronawirusem zmusiło wiele amerykańskich sklepów do zawieszenia działalności. Te z bronią palną często pozostają wciąż otwarte. Lawrence Keane, wiceprzewodniczący branżowego stowarzyszenia, uważa, że epidemia nie powinna być powodem do ograniczenia dostępu do broni. "Amerykanie chcą mieć pewność, że ich bezpieczeństwo jest w ich rękach" - argumentuje.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane