Korporacje prawnicze apelują o niepodpisywanie nowelizacji ustawy o adwokaturze

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-08-2005, 13:32

O przekazanie nowelizacji ustawy o adwokaturze, zmieniającej zasady naboru na wszystkie aplikacje prawnicze, Sejmowi do ponownego rozpatrzenia lub o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie czy jest ona zgodna z konstytucją, apelują do prezydenta korporacje adwokacka i radcowska.

O przekazanie nowelizacji ustawy o adwokaturze, zmieniającej zasady naboru na wszystkie aplikacje prawnicze, Sejmowi do ponownego rozpatrzenia lub o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie czy jest ona zgodna z konstytucją, apelują do prezydenta korporacje adwokacka i radcowska.

Na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele korporacji: wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Elżbieta Kwiatkowska-Falęcka i prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Stanisław Rymar, wskazywali, że niektóre zawarte w ustawie regulacje, (np. dopuszczenie do świadczenia pomocy prawnej osób bez aplikacji, które posiadają wyłącznie wyższe wykształcenie prawnicze) łamią prawa obywateli do rzetelnej reprezentacji i ochrony praw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Korporacje prawnicze apelują o niepodpisywanie nowelizacji ustawy o adwokaturze