Korund zamierza zarobić 5 mln zł

Piotr Wielicki
opublikowano: 13-11-2000, 00:00

Korund zamierza zarobić 5 mln zł

Francuski koncern Sain Gobain chce w 2001 r. zainwestować w należącym do niego przedsiębiorstwie Korund w Kole ponad 2 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na skomputeryzowanie zakładu. Firma z Koła planuje także uruchomienie produkcji płócien i papierów ściernych. Zakłada, że w przyszłym roku sprzeda ich za 5 mln zł.

W 1999 r. należąca do francuskiego koncernu firma Norton wykupiła 52 proc. akcji spółki z Koła. Ponieważ przedsiębiorstwo przynosiło milionowe straty, przeprowadzono restrukturyzację zatrudnienia. Zwolniona została prawie połowa załogi, a na wypłaty odpraw przeznaczono ponad 13 mln zł. Zmieniono także profil produkcyjny. Po dokapitalizowaniu zakładu kwotą 18 mln zł Francuzi mają obecnie 97 proc. akcji spółki.

Korund jest największym zakładem w branży ściernej francuskiego koncernu. Obecnie przedsiębiorstwo produkuje tarcze ścierne. W 2001 r. planowane jest uruchomienie produkcji płócien i papierów ściernych.

Sain Gobain jest światowym producentem m.in. materiałów izolacyjnych i ściernych, budowlanych, szkła płaskiego i ceramiki szklanej. W Polsce jest obecny od 1993 r. Dotychczas zainwestosował w naszym kraju 500 mln USD. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane