Korwin-Mikke o komunikacji miejskiej w Warszawie

PAP
07-10-2010, 17:51

Praca 24 godziny na dobę przy remontach ulic, wytaczanie procesów PKP za bezprawne zamknięcia przejazdów kolejowych, naprawa ulic odcinkami - to - według Janusza Korwin-Mikkego, który zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy - usprawniłoby ruch miejski w stolicy.

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność i Praworządność, skrytykował na czwartkowej konferencji prasowej obecną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

"Każdy, kto jeździ po Warszawie zdaje sobie sprawę, że to, co robi pani Gronkiewicz-Waltz, jest rzeczą niedopuszczalną. Remonty robi się miesiącami" - powiedział. Jak zauważył, remont mostu Lincolna w USA zrobiono w trzy dni, bo firma przeprowadzająca remont trenowała wcześniej na makiecie mostu, dzięki czemu udało się to zrobić w tak krótkim czasie.

Zdaniem Korwin-Mikkego nie można wszczynać prac drogowych w kilku miejscach naraz; trzeba je wykonywać w jednym miejscu, ale jak najszybciej. W ocenie prezesa WiP, firmy, które prowadzą roboty budowlane powinny płacić za korzystanie podczas tych prac z jezdni i chodnika. "Jeśli będą płacić, będą robić to o wiele szybciej" - uważa.

Według polityka prace remontowe ulic powinny trwać całą dobę. "Lepiej mieć jedną noc hałaśliwą, niż przez dwa miesiące rozkopana ulice przed domem" - powiedział.

Korwin-Mikke podkreślił, że jako prezydent Warszawy nie będzie budował nowych linii tramwajowych. Jego zdaniem pieniądze przeznaczone na ten cel lepiej przekazać na budowę metra. "Będę likwidował też linie, które są zawalidrogą. Nie znam większego miasta amerykańskiego, gdzie byłyby tramwaje, to jest zabytek" - dodał.

"Najważniejsze dla mnie jest to, aby Warszawa powróciła do normalności, żeby była normalnym miastem, jak miasta francuskie czy amerykańskie. Warszawa ma wieloletnie zaniedbania w obrębie komunikacji. Chcę, żeby prezydent był prezydentem Warszawy, a nie prezydentem budżetu Warszawy" - powiedział Korwin-Mikke.

Jego zdaniem, obecna prezydent Warszawy, przy wszystkich swoich zaletach, ma mentalność księgowej, a nie ekonomisty czy polityka. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Korwin-Mikke o komunikacji miejskiej w Warszawie