Kościński: mam nadzieję, że za dwa, trzy miesiące będziemy wracali do normalności

  • PAP
opublikowano: 31-03-2021, 11:51

Mam nadzieję, że za dwa, trzy miesiące będziemy wracali do normalności, a na otwarcie gospodarki nie będziemy musieli czekać całych trzech miesięcy - powiedział w programie “Money. To się liczy” szef resortu finansów Tadeusz Kościński.

“Mam nadzieję, że za dwa, trzy miesiące będziemy wracali do normalności. (...) Mam nadzieję, że gospodarka będzie otwarta, że nie będziemy musieli na to czekać całe trzy miesiące” - powiedział Kościński.

Tadeusz Kościński, fot. Marek Wiśniewski
Tadeusz Kościński, fot. Marek Wiśniewski

Minister poinformował, że obostrzenia są problemem dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców, ale do luzowania obostrzeń mogłoby dojść później niż od 9 kwietnia.

“Nie jesteśmy wyspą, widać że (...) trzecia fala jest dużo mocniejsza niż pierwsza i druga fala i mocniejsza niż większość się spodziewała” - dodał.

Kościński zaznaczył, że cały czas prowadzone są rozmowy z branżami, które lockdown dotknął najmocniej.

“Trzeba im pomóc i rozmawiamy (...) jak możemy dalej pomóc. Ważne jest, żeby ta pomoc była szybka” - podkreślił.

Kościński, odnosząc się do pomysłu wprowadzenia bonu gastronomicznego powiedział, że mógłby on pomóc sektorowi, ale jeśli zostałby wprowadzony, to miałby wpływ na branżę dopiero pod koniec roku, a pomoc jest potrzebna już teraz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane