Kościński: nie martwię się o decyzję KE ws. polskiego KPO

  • PAP
opublikowano: 26-07-2021, 13:40

Minister finansów Tadeusz Kościński oświadczył, że nie martwi się o los polskiego Krajowego Planu Odbudowy, który czeka na decyzję i zatwierdzenie przez Komisję Europejską.

Zakończyliśmy negocjacje z Komisją na poziomie operacyjnym i czekamy na decyzję - stwierdził Kościński w poniedziałek na konferencji prasowej. Jak dodał, nie martwi się specjalnie o decyzję Komisji, a polski „plan B to plan A”.

Tadeusz Kościński, minister finansów, fot. Marek Wiśniewski
Tadeusz Kościński, minister finansów, fot. Marek Wiśniewski

Komisja formalnie wyznaczyła termin do 3 sierpnia na decyzję ws. zatwierdzenia KPO. Krajowy Plan Odbudowy ma być podstawą do sięgnięcia przez Polskę w ramach Funduszu Odbudowy po dodatkowe środki z UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa w gospodarce. KPO musi przygotować każde państwo członkowskie i przesłać do Komisji Europejskiej. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane