Czytasz dzięki

Kosiniak-Kamysz przedstawi projekt obniżki VAT

PAP, DI
opublikowano: 20-06-2020, 14:17

W najbliższym tygodniu przedstawimy projekt obniżki podstawowej stawki VAT z 23 proc. do 15 proc., oraz stawki 8 proc. do 5 proc. - zapowiedział kandydat ludowców na prezydenta, szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że trzeba uzdrowić trzy kryzysy występujące w Polsce: polityczno-ustrojowy, gospodarczy i zdrowotny.

Zobacz więcej

Władysław Kosiniak-Kamysz

fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

"Żeby ułatwić życie konsumentom w najbliższym tygodniu, wspólnie z Klubem Koalicja Polska przedstawimy projekt obniżki VAT z 23 proc. do 15 proc., z 8 proc. do 5 proc. Zrobiły to inne kraje na czas kryzysu. Taką ustawę na czas kryzysu w Polsce, kryzysu gospodarczego, kryzysu rynku pracy, kryzysu związanego ze wzrostem cen towarów i usług trzeba wprowadzić. Musi być natychmiast obniżony VAT bo to jest zostawienie pieniędzy Polaków w ich portfelach. I to jest sprawiedliwe państwo" - powiedział w sobotę w Opolu Kosiniak-Kamysz.

Jak mówił, "musimy stworzyć taką Polskę, ojczyznę, która łączy wszystkie nasze tradycje, kultury, która daje szansę na wielką przyszłość".

Jego zdaniem, trzeba uzdrowić trzy kryzysy, "które nękają dziś naszą ojczyznę". "To jest kryzys polityczny i ustrojowy, to jest kryzys gospodarczy i kryzys zdrowotny. Nie wyjdziemy z tego, jak nie zjednoczymy swoich sił, jak nie zaczniemy ze sobą rozmawiać, jak nie siądziemy do wspólnego stołu" - powiedział.

Kosiniak-Kamysz chce odpowiedzialności posła przed obywatelem. "Dlatego obywatel będzie sprawował nadzór nad władzą, a nie władza będzie wydawała nakazy obywatelom, które i tak później sama łamie" - wskazywał.

Zaznaczył, że zmiana Polski to "długi marsz, to jest wielkie wyzwanie, to nie jest prosta zmiana".

"Będę głosem, jako prezydent Rzeczpospolitej tych, którzy dzisiaj nie mogą się przebić, są niesłyszani i niesłuchani, są pomijani w najważniejszych kwestiach" - zadeklarował.

Jak mówił, będzie głosem m.in. emerytów, przedsiębiorców, "którzy chcą w Polsce budować swoje firmy, zatrudniać pracowników, tworzyć markę rozpoznawalną na całym świecie, mieć dobrowolny ZUS i wyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich, a nie dla wybranych".

"Będę głosem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, wykluczeni" - mówił. Zapewnił, że szanując różnorodność, współpracując, stworzy jedność i odbuduje wspólnotę dla wszystkich, a nie dla wybranych.

"W Polsce musi być doceniony każdy obywatel, który służy swojej ojczyźnie, dba o sowią przyszłość" - dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane