Kosmetyczna fuzja Kolastyny i Miraculum

ML
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Grupa Kolastyna konsoliduje rynek. Pod koniec lipca połączy się z Miraculum.

Grupa Kolastyna konsoliduje rynek. Pod koniec lipca połączy się z Miraculum.

Grupa Kolastyna, producent kosmetyków, ma zgodę akcjonariuszy na połączenie się z fabryką kosmetyków Miraculum. W marcu grupa wykonała pierwszy krok w tym kierunku: kupując za 8,3 mln zł pakiet akcji Miraculum, zwiększyła swój udział w spółce do 93,77 proc. Fuzja zaplanowana jest na 31 lipca. Jej rezultat? Znacznie niższe koszty.

— Fuzja podniesie naszą konkurencyjność zarówno na polskim, jak i na zagranicznych rynkach. Dzięki konsolidacji kapitału w ramach jednej firmy będziemy mogli skuteczniej się rozwijać i realizować plany przedstawione podczas oferty publicznej — mówi Andrzej Grzegorzewski, prezes Grupy Kolastyna.

Firma planuje kolejne zakupy. Rozmawia o tym z kilkoma podmiotami. Poza tym w ciągu trzech lat zamierza zwiększyć udział w rynku kosmetyków pielęgnacyjnych w Polsce z 5 do 10 proc. Na zamknięciu wczorajszej sesji za akcję spółki płacono 6,48 zł, co oznacza spadek o 5,40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy