Kosmetyczne zmiany w ustawie kominowej

AOP
13-03-2008, 08:55

Ministerstwo Skarbu Państwa ma przygotować założenia do projektu nowej ustawy o nadzorze właścicielskim do końca marca. Zmiany tzw. ustawy kominowej będą niewielkie, czytamy w dodatku finansowym do  „Dziennika”.

Pułap stałego wynagrodzenia szefów spółek państwowych się nie zwiększy. Obecnie mogą oni zarobić 6-krotność przeciętnej miesięcznej pensji, czyli ok. 18 tys. zł. Prezesi firm należących do Skarbu Państwa będą mogli natomiast liczyć na premie – wyższe od obecnych, ale o ile, na razie nie wiadomo. W nowej ustawie pojawi się też pojęcie – również niesprecyzowanych jeszcze – „świadczeń dodatkowych”.

Wiadomo już natomiast, że wynagrodzenia członków zarządu będą upubliczniane. Szef resortu Skarbu będzie mógł zmniejszyć wysokość premii.

„Problem (z ust. kom.) jest poważny” – czytamy w WSJ, który podaje jako przykład sytuację w Grupie Lotos od jesieni ub.r. nie zatrudniającej członka zarządu ds. handlowych. „Nikt nie chce pracować na takim stanowisku za 12 tys. zł brutto” – dowiedział się WSJ.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AOP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kosmetyczne zmiany w ustawie kominowej