Partnerem sekcji jest TAURON

Kosmiczny aquapark w Słupsku

ANP
15-02-2010, 08:43

Ponad 62 mln zł będzie kosztować park wodny rodem z Gwiezdnych Wojen. Wkrótce przetarg na wykonawcę.

To może być jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na Pomorzu i wabik dla turystów z nadmorskich miejscowości. Władze Słupska chcą wybudować aquapark o powierzchni użytkowej przekraczającej 9,45 tys. mkw.  Wewnątrz obiektu – oprócz oczywiście basenów – znajdą się m.in. zjeżdżalnie, plaża, strefa SPA i fitness. Inwestycja ma zamknąć się w kwocie 62,34 mln zł. Większość wykłada miasto. Pomogą też UE (19,3 mln zł) oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (2 mln zł).
— To będzie obiekt z kompleksową ofertą sportowo-rekreacyjną. Liczymy, że będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale stanie się też alternatywą na niepogodę dla wczasowiczów z Ustki i innych miejscowości — mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, dyrektor wydziału rozwoju miasta.
Roboty budowlane mają wystartować jeszcze w 2010 r. i zakończyć się w drugim kwartale 2012 r. Konkurs, który wyłoni projektanta i generalnego wykonawcy, planowany jest więc na drugi kwartał tego roku. Początkowo inwestycja miała szansę powstać na podstawie nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).

Więcej w dzisiejszym „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Kosmiczny aquapark w Słupsku