Kosmyk Leonarda pomoże z DNA

  • DI
opublikowano: 07-05-2019, 22:00

W prywatnej kolekcji w USA znajduje się kosmyk włosów Leonarda da Vinci, dzięki któremu można podjąć próbę ustalenia jego DNA.

Pochodzi z Francji, a jego autentyczność potwierdza dołączony do niego dokument. Pamiątka dwa razy zmieniła właścicieli. Obecny postanowił pokazać ją po raz pierwszy w przypadającą 2 maja 500. rocznicę śmierci Leonarda w Vinci.

— Mamy całkowitą pewność co do autentyczności dokumentu pochodzącego z Francji. Wyzwaniem, jakie przed nami stoi, jest poszukiwanie DNA Leonarda — powiedział Alessandro Vezzosi, dyrektor jego muzeum w rodzinnym miasteczku artysty pod Florencją, badacz życia artysty i wynalazcy.

Ustalony kod genetyczny zostanie skonfrontowany z DNA żyjących potomków twórcy „Mony Lisy”, którzy mieszkają w Toskanii, a także ze szczątków z grobów za granicą oraz z jego grobowca w Amboise we Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu