Kossowski powraca

KZ
opublikowano: 30-08-2007, 00:00

Były prezes PGNiG został nowym szefem Elektromontażu-Export. Wyzwań mu nie zabraknie.

Były prezes PGNiG został nowym szefem Elektromontażu-Export. Wyzwań mu nie zabraknie.

Porozumienie akcjonariuszy indywidualnych, które przejęło władzę w upadłej spółce, ostro zabrało się do ratowania firmy. Nie lada wydarzeniem jest zatrudnienie na stanowisku prezesa Marka Kossowskiego, byłego szefa gazowego potentata. Na razie jednak firmą zarządza syndyk. W czerwcu uprawomocniło się postanowienie sądu o zmianie formy upadłości spółki z układowej na likwidacyjną. Taki wniosek złożyła rada wierzycieli Elektromontażu, która nie mogła się doczekać realizacji przez poprzedni zarząd warunków porozumienia. Na koniec półrocza warszawski producent rozdzielnic i stacji transformatorowych miał 219 mln zł zobowiązań i rezerw.

Co ciekawe, drugi kwartał zakończono pierwszym od ponad 3 lat zyskiem netto (2,35 mln zł), ale już kolejne okresy nie będą tak dobre. Ze względu na sytuację formalnoprawną Elektromontaż nie jest już w stanie uzyskiwać dużych zleceń. Koncentruje się więc na niewielkich, krótkoterminowych kontraktach.

Wtorkowe walne zdecydowało także o powołaniu rewidenta, który przyjrzy się decyzjom poprzedniego prezesa, Zdzisława Kondrata. Do 26 września odwleczono natomiast głosowanie nad uchwałami o emisji 22,4 mln akcji z zachowaniem prawa poboru oraz 10 mln akcji, kierowanych do wybranych inwestorów.

Na wczorajszej sesji kurs akcji wzrósł o 38 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kossowski powraca