Koszt likwidacji piramidy Madoffa większy niż odszkodowania

MD, Bloomberg
opublikowano: 30-04-2012, 11:26

Irving Picard, który nadzoruje odzyskiwanie pieniędzy dla ofiar Bernarda Madoffa, zdołał wypłacić im 330 mln USD. Koszty rozmontowania największej piramidy w historii sięgnęły tymczasem 554 mln USD.

Ponad trzy lata temu okazało się, że biznes szanowanego finansisty z Wall Street, Bernarda Madoffa, to piramida finansowa na kwotę 65 mld USD. Irving Picard został wyznaczony jej likwidatorem. Zdołał „położyć rękę” na 2,6 mld USD aktywów, które mógłby zwrócić poszkodowanym. W rzeczywistości, z powodu toczących się spraw sądowych, zdołał przekazać ofiarom hochsztaplera tylko 330 mln USD. Tymczasem z raportu przedstawionego 25 kwietnia wynika, że na dzień 31 marca koszty administracyjne likwidacji piramidy, to 554 mln USD. Spektakularne działania Picarda, jak złożenie pozwów na łączną kwotę 100 mld USD przeciwko beneficjentom piramidy Madoffa okazały się fiaskiem, bo sędziowie w USA uznali jedynie, że do postępowania kwalifikują się sprawy na łączną kwotę ok. 10 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Koszt likwidacji piramidy Madoffa większy niż odszkodowania