Kosztowny areszt domowy Strauss-Kahna

Di, PAP
22-05-2011, 18:58

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn przebywa w apartamencie na Manhattanie; koszty aresztu domowego i zabezpieczeń sięgają blisko 200 tysięcy dolarów miesięcznie.

Strauss-Kahn, oskarżony o próbę zgwałcenia pokojówki w nowojorskim hotelu, pozostaje obecnie w tymczasowym lokum, w budynku zwanym Empire Building, ponieważ mieszkańcy luksusowego Bristol Plaza nie chcieli już takiego współlokatora. Stała obecność policji i mediów stała się bardzo uciążliwa dla sąsiadów słynnego aresztanta.


Sam czynsz za małe mieszkanie (salon z sypialnią) w Empire Building, przy Broadwayu pod numerem 71, w samym centrum nowojorskiej dzielnicy finansów, sięga 3200 dolarów miesięcznie. Ponadto Strauss-Kahn musi ponosić, w ramach umowy sądowej, opłaty za systemy bezpieczeństwa, którą uniemożliwiają mu ucieczkę z aresztu domowego.


Koszty te obejmują honoraria uzbrojonych ochroniarzy, instalację i obsługę kamer śledzących każdy krok podejrzanego, a także monitoring przytwierdzonej do jego kostki specjalnej bransoletki, która uruchamia alarm, jeśli aresztant oddala się poza wyznaczony obszar.


Strauss-Kahn będzie mógł udawać się do sądu oraz - w razie potrzeby - odwiedzić lekarza. Ma prawo do praktyk religijnych, nie wolno mu jednak wychodzić z domu między godziną 22 a 6 rano. Nie jest skazany na samotność: oprócz rodziny mogą go odwiedzać jednocześnie cztery osoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Di, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Kosztowny areszt domowy Strauss-Kahna