Koszty finansowe obciążyły IGroup

KL
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Inwestorom nie spodobały się wyniki Internet Group. Nastrojów nie poprawiła nawet obietnica, że kolejny kwartał będzie lepszy.

Inwestorom nie spodobały się wyniki Internet Group. Nastrojów nie poprawiła nawet obietnica, że kolejny kwartał będzie lepszy.

Internet Group, holding spó- łek z rynku nowych mediów, teleinformatyki i telekomunikacji, dwukrotnie zwiększył przychody, ale jego wynik netto był ujemny. Akcje spółki zakończyły dzień na poziomie 6,9 zł, po 0,21-procentowym spadku. Przychody wzrosły w pierwszym kwartale z 38,7 mln zł do 77,6 mln zł. Strata netto wyniosła 1,2 mln zł (część przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej). W zeszłym roku spółka wypracowała 1,16 mln zł zysku.

Wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z działalności przejętych w ubiegłym roku spółek — poinformowali przedstawiciele IGroup. Najwięcej z nich przyniosła grupie działalność call center (16,9 mln zł). W sumie kupione firmy powiększyły przychody grupy o 28 mln zł. Ich wpływ na EBITDĘ wyniósł 1,8 mln zł. 53,5 mln zł wypracowały w tym czasie „stare” segmenty (czyli dawne CR Media).

Na stratę grupy wpłynęły w pierwszym kwartale przede wszystkim wysokie koszty finansowe — 3,5 mln zł. Ponad połowę stanowiły odsetki od kredytu i obligacji, stanowiących finansowanie przejęcia Call Center Poland. Spore koszty spółka poniosła też w związku z rozwojem swojego projektu telewizyjnego — Pino TV.

— Przy tak dużych wydatkach liczyliśmy się ze stratą netto w pierwszym kwartale i wynik jest zgodny z realizowanym budżetem — powiedział Ryszard Wojciechowski, prezes IGroup.

Zarząd poinformował, że w drugim kwartale IGroup powinien już wypracować zysk na tyle wysoki, że całe pierwsze półrocze zamknie się wynikiem dodatnim.

Przedstawiciele holdingu podtrzymali tegoroczne prognozy, bo przychody i EBIDTA w pierwszym kwartale przekroczyły przyjęte przez spółkę założenia. Grupa chce wypracować 14,1 mln zł zysku netto, przy przychodach 416 mln zł.

Firma ma zamiar przeprowadzić emisję akcji na przełomie II i III kwartału. Od tego, czy zakończy się ona powodzeniem, będzie zależała dalsza strategia spółki. Pieniądze z emisji mają być przeznaczone m.in. na kolejne akwizycje.

Ryszard Wojciechowski poinformował też, że IGroup w trzecim kwartale chce uruchomić pierwszy projekt wirtualnego operatora. Finalizuje rozmowy z operatorem sieci, którą będzie wykorzystywać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu