Koszty restrukturyzacji uderzyły w zysk Marks & Spencer

opublikowano: 23-05-2018, 10:45

Marks & Spencer, właściciel sieci sklepów odzieżowych odnotował w minionym roku finansowym gwałtowny spadek zysku. Stało się tak ze względu na konieczność zaksięgowania wysokiej opłaty związanej z kosztami zamykanych sklepów.

Zysk detalisty przed opodatkowaniem spadł w okresie 52 tygodni zakończonym 31 marca 2018 r. aż o 62 proc. do 66,8 mln GBP ze 176,4 mln GBP w poprzednim roku.

Marks & Spencer
Zobacz więcej

Marks & Spencer fot. Bloomberg

Zaszkodziła mu jednorazowa opłata w wysokości 321 mln GBP na pokrycie kosztów reorganizacji swoich sklepów w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski potentat ogłosił we wtorek, że planuje zamknąć 100 sklepów do 2022 r., przyspieszając restrukturyzację która według niego, jest "istotna" dla przyszłości całej sieci.

Dyrektor naczelny M & S, Steve Rowe podkreślił w rozmowie z BBC, że „…nastąpiła znacząca zmiana w zwyczajach zakupowych klientów, a co ważniejsze zmiana w handlu online”.

W zeszłym roku powiedziałem, iż spodziewamy się, że w ciągu następnych pięciu lat będziemy mieć trzecią część naszej działalności w Internecie, ponieważ chcemy mieć pewność, że odpowiadamy na zapotrzebowanie klientów, a przyszłością są właśnie zakupy online – powiedział Rowe.

Dodał, że wzrost stawek biznesowych wpłynął na rentowność niektórych sklepów.

Wymieniając pozytywne zmiany, Rowe stwierdził, że jedną z nich, wartą szczególnego podkreślenia jest, że odzież damska zdobyła klientów po raz pierwszy od siedmiu lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Koszty restrukturyzacji uderzyły w zysk Marks & Spencer