Kotecki: Określenie perspektyw spełnienia kryteriów EMU możliwe w 2010-11

PAP
14-09-2009, 17:56

Perspektywy spełnienia kryteriów konwergencji będzie można z większą pewnością określić być może w 2010, 2011 r. - uważa wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. euro Ludwik Kotecki.

"Być może rok 2010, 2011 pozwolą nam z większą pewnością określić perspektywy spełnienia kryteriów i na określenie wiarygodnej daty wejścia do strefy euro. W tej chwili byłoby to nieodpowiedzialne, obarczone dużym ryzykiem. Określenie precyzyjnej daty jest w tej chwili niemożliwe" - powiedział Kotecki na spotkaniu z dziennikarzami.

W lipcu rząd wycofał się z pierwotnie planowanego wejścia do strefy euro od 2012 roku. We wrześniu Kotecki poinformował, że możliwe jest wejście Polski do ERM2 przed 2013 r.

"Celem rządu jest stworzenie warunków do jak najszybszego przyjęcia euro, dlatego przygotowania praktyczne będą kontynuowane, aby być gotowym na sprzyjające warunki" - dodał Kotecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kotecki: Określenie perspektyw spełnienia kryteriów EMU możliwe w 2010-11