Kotlinowski: LPR powinien poprzeć rząd bez warunków wstępnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-11-2005, 09:01

Marek Kotlinowski jest przekonany, że Liga Polskich Rodzin powinna poprzeć rząd Kazimierza Marcinkiewicza bez warunków wstępnych. Prezes LPR oświadczył w radiowej Trójce, że będzie do tego przekonywał posłów swej partii.

Marek Kotlinowski jest przekonany, że Liga Polskich Rodzin powinna poprzeć rząd Kazimierza Marcinkiewicza bez warunków wstępnych. Prezes LPR oświadczył w radiowej Trójce, że będzie do tego przekonywał posłów swej partii.

Premier Marcinkiewicz spotkał się w poniedziałek z liderami LPR Romanem Giertychem i Markiem Kotlinowskim. Prezes Kotlinowski zapowiedział, że Kazimierz Marcinkiewicz dziś znów spotka się z przywódcami LPR. Gość Trójki potwierdził, że w zamian za poparcie rządu jego partia oczekuje od nowego gabinetu wprowadzenia tak zwanego becikowego. LPR chce, by za każde urodzone dziecko rodzice dostawali tysiąc złotych. Ale Kotlinowski podkreślił, że jeśli premier Marcinkiewicz dowiedzie, iż państwa teraz na to nie stać, to LPR i tak poprze rząd. Prezes LPR docelowo uważa jednak za niezbędne wszystkie działania prorodzinne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane