Kowalczyk: wyobrażam sobie Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU

PAP
aktualizacja: 08-06-2017, 12:11

Wyobrażam sobie - tak przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk odpowiedział w czwartek na pytanie dziennikarzy, czy wyobraża sobie "Małgorzatę Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU".

Zobacz więcej

Henryk Kowalczyk fot. Marek Wiśniewski

Jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta i rezygnacja została przyjęta.

Według mediów, Sadurska miałaby objąć stanowisko wiceprezesa PZU.

Henryk Kowalczyk, pytany przez dziennikarzy w Sejmie o jej kompetencje do pełnienia tej funkcji, odpowiedział m.in.:, że są one "stosowne do tego, żeby to stanowisko zajmować". "Stosowne doświadczenie, była np. przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS. ZUS to jest instytucja, która wydaje rocznie 200 mld zł" - mówił Kowalczyk.

Na uwagę, że przez ostatnie lata Sadurska była politykiem, szef Komitetu Stałego RM odpowiedział: "Politycy nie mają zakazu pełnienia innych funkcji. Proszę to zrozumieć, że polityk nie ma zakazu pracy. Chyba że chcecie państwo wprowadzić jakiś rodzaj dyskryminacji".

Dopytywany, gdzie i od kiedy będzie pracowała Małgorzata Sadurska, Kowalczyk stwierdził: "Jest kandydatem, do tego jest Rada Nadzorcza".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Kowalczyk: wyobrażam sobie Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU