Kowalski z LPR: uzgodniliśmy z PiS nasz udział w rządzie

Polska Agencja Prasowa SA
13-04-2006, 17:56

LPR i PiS uzgodniły, że "w składzie rządu będzie przedstawiciel Ligi" - powiedział dziennikarzom wiceprezes LPR Bogusław Kowalski po czwartkowym spotkaniu zespołów negocjacyjnych obu partii.

LPR i PiS uzgodniły, że "w składzie rządu będzie przedstawiciel Ligi" - powiedział dziennikarzom wiceprezes LPR Bogusław Kowalski po czwartkowym spotkaniu zespołów negocjacyjnych obu partii.

    Na pytanie, czy będzie to tylko jedna osoba z Ligi, odpowiedział: "To zależy od decyzji partii i od resortów, jakie ewentualnie mogą być objęte (przez LPR) - czy to będzie coś dużego, czy to będą dwa mniejsze ministerstwa. Różnie może się złożyć".

    Kowalski poinformował dziennikarzy, że dalsze rozmowy LPR z PiS będą prowadzone we wtorek. Zapowiedział, że będzie wtedy też mowa o ewentualnych resortach, które interesują Ligę. Na pytanie, jakie to są resorty odpowiedział: "Te, które są związane z naszym programem. Jesteśmy wrażliwi na politykę prorodzinną, na sprawy wychowawcze, na inwestycje, na gospodarkę".

    Pytany, czy w takim razie w grę wchodziłyby resorty pracy oraz gospodarki, Kowalski powiedział: "być może". Jak dodał, na razie na ten temat nie rozmawiano.

    Nie rozmawiano też o sprawach personalnych. "W ogóle nie będziemy o sprawach personalnych rozmawiali, tylko ewentualnie o zakresie odpowiedzialności. Sprawy personalne będą omawiane dopiero wtedy, gdy będzie decyzja partii (o wejściu do koalicji - PAP)" - podkreślił Kowalski.

    Wiceprezes LPR poinformował, że "trwa dalszy etap uzgodnień". "Jesteśmy na dobrej drodze. Omawialiśmy szczegółowo sprawy wyborów samorządowych" - dodał. Wyjaśnił, że pojawiła się propozycja wspólnych list wyborczych LPR i PiS, które startowałyby w wyborach samorządowych jako koalicja.

    Kowalski dodał, że ma nadzieję, iż we wtorek zostanie ustalony "ostateczny kształt całości tej współpracy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kowalski z LPR: uzgodniliśmy z PiS nasz udział w rządzie