Koźmiński: Okres zamawiania biletów na Euro 2008 może być przedłużony

PAP
opublikowano: 18-02-2008, 14:56

Jeżeli będzie taka konieczność, okres składania zamówień na bilety zostanie przedłużony - poinformował PAP rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński, w związku z kłopotami z dostępem do strony internetowej, za pośrednictwem której kibice mogą ubiegać się o wejściówki na  mecze reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy.

W sobotę o północy ruszył proces zamawiania w internecie biletów polskich piłkarzy w Euro-2008 z puli, jaką PZPN otrzymał od UEFA. Serwis internetowy jest jednak bardzo przeciążony i złożenie aplikacji wymaga ogromnej cierpliwości i łutu szczęścia.

"System działa stabilnie i cały czas przyjmujemy zgłoszenia. W ciągu minuty zamawianych jest ok. 20 biletów. Jednak chętnych jest tak wiele, że serwery wciąż są przeciążone. Najważniejsze, by kibice mieli świadomość, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, bo bilety będą dzielone drogą losowania" - powiedział PAP prezes firmy zarządzającej serwisem "kupbilet.pl" Marcin Krysiński.

"Myślę, że za dzień, może dwa, emocje opadną i wszyscy spokojnie zdążą zalogować się w serwisie i złożyć zamówienie" - dodał.

Proces zamawiania biletów miał trwać od 16 do 29 lutego, a 7 marca miało się odbyć losowanie. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i kłopoty ze złożeniem aplikacji PZPN już rozważa wydłużenie tego okresu.

"Jeśli będzie taka konieczność, okres składania zamówień na bilety zostanie przedłużony. Nie dojdzie do sytuacji, by ktoś nie zdążył. Chcemy, by wszyscy mieli równe szanse, a o przyznaniu biletu decydował ślepy los, a nie szczęście w dostępie do serwisu internetowego" - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński.

Według niego, do poniedziałkowego południa złożono 120 tys. zamówień na bilety. "Jesteśmy w stałym kontakcie z firmą nadzorującą serwis "kupbilet". Jej informatycy pracują 24 godziny na dobę. Nie przypuszczaliśmy jednak, że tak wielu kibiców zechce złożyć zamówienia już w pierwszych godzinach działania serwisu" - dodał Koźmiński.

Wszyscy chętni poprzez serwis internetowy mogą zgłosić zapotrzebowanie zarówno na bilety na mecze grupowe Polaków, jak również na spotkania fazy pucharowej, czyli tzw. bilety warunkowe, dostępne tylko w przypadku awansu "biało-czerwonych" do danej fazy rozgrywek. Ich rozdział odbędzie się w drodze losowania, które zaplanowane zostało na 7 marca.

PZPN otrzymał od organizatorów ME 21 742 wejściówek na trzy spotkania grupowe - z Niemcami - 5668, z Austrią - 10 341, a z Chorwacją - 5733. Na początku marca związek ma ogłosić ile wejściówek na poszczególne mecze trafi do publicznej sprzedaży, a ile zostanie rozdzielonych m.in. między działaczy, sponsorów, członków Klubu Wybitnego Reprezentanta, itp.

Ceny biletów oscylują od 45 euro (III kategoria), przez 80 euro (II kat.) do 110 euro (I kat.). Cena w złotówkach zostanie podana według ustalonego kursu i będzie powiększona o podatek VAT oraz pięć procent opłaty manipulacyjnej.

Szczęśliwcy, którzy wylosują bilety, będą musieli dokonać płatności zarówno za bilety na mecze grupowe, jak również bilety warunkowe, do 20 marca. W przypadku braku wpłaty zamówienie będzie anulowane.

Turniej finałowy ME w Austrii i Szwajcarii rozpocznie się 7 czerwca. Dzień później Polacy rozegrają pierwszy mecz - z Niemcami w Klagenfurcie. 12 czerwca w Wiedniu podopieczni Leo Beenhakkera zmierzą się z Austrią, a 16 czerwca, ponownie w Klagenfurcie, spotkają się z Chorwacją. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane