KP natrafiła na opór związkowców

Paweł Mazur
03-04-2001, 00:00

KP natrafiła na opór związkowców

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Kompanii Piwowarskiej jest przeciwna zamknięciu browaru w Ostrowie Wielkopolskim.

— Nie chodzi nam o odprawy, ale o zachowanie miejsc pracy w browarze. Bezrobocie na terenie Ostrowa przekracza 20 proc. i zwalnianym pracownikom ciężko będzie znaleźć pracę. Jesteśmy za sprzedażą, a nie za likwidacją browaru — mówi Arkadiusz Kozłowski, przewodniczący KM Solidarność Kompanii Piwowarskiej.

Jego zdaniem, jeżeli rozmowy z zarządem KP nie przyniosą rezultatu, to nie jest wykluczona akcja protestacyjna. W browarze w Ostrowie pracuje 85 osób. Pracownicy otrzymają wypowiedzenia jeszcze w tym miesiącu.

— Jesteśmy w stanie sami poszukać inwestora. Mamy już chętnego, ale nie mogę jeszcze ujawnić, kogo — dodaje Arkadiusz Kozłowski.

Browar Ostrów wyprodukował w 2000 r. około 200 tys. hl piwa. Moce produkcyjne nowoczesnej warzelni wynoszą około 650 tys. hl piwa rocznie. Nie jest wykluczone, że zarząd KP od dawna (przynajmniej od 1999 roku) nosił się z zamiarem zamknięcia podległego zakładu, tak aby nie trafił on w ręce konkurencji. Świadczyło o tym m.in. obniżanie od dwóch lat produkcji i wstrzymanie pieniędzy na reklamę. Nieoficjalnie wiadomo, że za Ostrów KP chciała uzyskać około 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KP natrafiła na opór związkowców