KPBP i ME zanotowały wpadkę

Dariusz Karolak
opublikowano: 21-02-2001, 00:00

KPBP i ME zanotowały wpadkę

Konsekwencje nieudanego testu z początku lutego tygodniowej średniej VAMA10 KPBP-BICK są opłakane. Wyraźnie widać związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wynikami za 2000 r. (strata 3,5 PLN na akcję). Powstaje pytanie jak do tego mógł dopuścić inwestor strategiczny, Mostostal Exp. posiadający absolutną większość na WZA. To tym dziwniejsze, że spółka matka notuje satysfakcjonujący poziom zysków (nawet po uwzględnieniu zysków z Compensy).

Na wykresie tygodniowym powstaje 3-cia czarna świeca tygodniowa. Ponieważ KPBP porusza się w obszarze historycznych minimów prognozowanie jest obarczone dużym ryzykiem. Odkładając szerokość nieregularnego kanału, z którego wykres wybił się 15 II otrzymujemy 5 zł. 4,8 otrzymamy odejmując 3,5 zł straty od ceny po której handlował się ten walor gdy podano wyniki. Miejmy nadzieję, że KPBP i ME szybko z poważnej wpadki się wytłumaczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPBP i ME zanotowały wpadkę