KPP przeciwna rozwiązaniom z projektu ustawy o zakazie palenia

DI
opublikowano: 20-01-2010, 12:30

Konfederacja Pracodawców Prywatnych twierdzi, że są one zbyt rygorystyczne. Przyniosą szkodę całej gospodarce, wywołają serię bankructw i co za tym idzie zwolnień w sektorze usług restauracyjnych, głosi wydane oświadczenie. 

KPP wskazuje jako najbardziej kontrowersyjną propozycję zmierzająca do wprowadzenia zupełnego zakazu palenia w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, bez możliwości tworzenia palarni czy wyodrębnienia osobnych pomieszczeń dla palących oraz dla niepalących.

- To zbyt radykalne rozwiązanie, które ingeruje w swobody obywatelskie – mówi ekspert KPP Adam Ambrozik i dodaje, że wprowadzenie zakazu w obecnym jego kształcie nie jest uczciwym rozwiązaniem, bowiem rząd z jednej strony mówi Polakom: nikotyna to śmierć i chce zakazać palenia, z drugiej zaś dopuszcza tę substancję do normalnego obrotu i czerpie niemałe zyski z akcyzy.

W sondażu OBOP, na który powołuje się Konfederacja Pracodawców Polskich, 68 proc. Polaków deklaruje, że politycy nie powinni decydować za właścicieli małych lokali gastronomicznych o możliwości palenia w ich lokalach. 90 proc. z nich chce, by właściciele lokali wydzielili osobne pomieszczenia dla osób palących i niepalących. 71 proc. Polaków jest za całkowitym zakazem palenia w miejscach publicznych.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane