KPPD spieszy się na giełdę

GRA
opublikowano: 11-09-2007, 00:00

Sprawy koszalińskiego przedsiębiorstwa nabierają tempa. W ciągu miesiąca zarząd chce przenieść spółkę z CeTO na GPW.

Sprawy koszalińskiego przedsiębiorstwa nabierają tempa. W ciągu miesiąca zarząd chce przenieść spółkę z CeTO na GPW.

U największego w Polsce producenta tarcicy wciąż się dużo dzieje. Ledwo opadły emocje związane z zakończonymi niedawno trzema wezwaniami i kilkakrotnym podnoszeniem ceny, a zaczęło się przenoszenie akcji z CeTO na giełdę .

— Mamy już decyzję rady nadzorczej i zarządu. Uchwała walnego zgromadzenia nie jest potrzebna, ponieważ chodzi tylko o przeniesienie akcji —mówi Longin Graczkowski, prezes KPPD.

Jego firma chce skorzystać z tzw. szybkiej ścieżki przejścia. Jest to możliwe, ale tylko do 23 października. Po tej dacie cała operacja będzie droższa i bardziej skomplikowana.

— Nie przeprowadzamy oferty publicznej, więc wystarczy, że przygotujemy memorandum informacyjne — podkreśla prezes.

Przed 23 października spółki ponoszą niższe opłaty i nie muszą publikować ogłoszeń.

KPPD wybrało już dom maklerski. Memorandum informacyjne powinno być gotowe w przyszłym tygodniu i trafić do nadzoru. Firma może pojawić się na GPW w pierwszej połowie października.

— Korzyścią dla przenoszących się z CeTO na GPW jest dostęp do większej liczby inwestorów — mówi Hanna Kędziora, analityk DM PKO BP.

Wczoraj jedna akcja KPPD kosztowała 87,20 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy