KPT wspiera producenta z branży elektrotechnicznej

  • DI
opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Płoszczyca to kolejna firma, która dostała decyzję o pomocy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Krakowski Park Technologiczny (KPT) wspiera kolejne przedsiębiorstwo z regionu. Ostatnio decyzję o pomocy z jego strony otrzymała firma Płoszczyca. To producent szerokiego asortymentu akcesoriów i elementów dla przemysłu elektrotechnicznego. Firma powstała jeszcze w 1991 r. jako ZPHiU Witold Płoszczyca. Początkowo profil produkcji obejmował drobne elementy metalowe dla spółek z branży tapicerskiej. W następnych latach dzięki nowym technologiom rozwój firmy został skierowany w stronę produkcji elementów z metali kolorowych do urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych na zlecenie klientów. Początkowo spółka rozwijała się w ramach specjalnej strefy ekonomicznej (SSE). Przedsiębiorstwo otrzymało w latach 2009 i 2014 zezwolenia na działalność w Krakowskiej SSE, w której zrealizowało inwestycje o łącznej wartości 5,9 mln zł i utworzyło ponad 50 miejsc pracy.

Co istotne, ta inwestycja zapoczątkowała dynamiczny rozwój najmłodszej krakowskiej podstrefy utworzonej w Zatorze w powiecie oświęcimskim. Kolejny etap rozwoju Płoszczycy jest realizowany w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Polega on na zwiększeniu zdolności produkcyjnychistniejącego zakładu poprzez rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej i zakup środków trwałych w postaci urządzeń produkcyjnych i środków transportu. Ta inwestycja też zostanie zrealizowana w gminie Zator. Płoszczyca zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 mln zł. KPT zarządza Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego. Wydaje też decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach. W pierwszym kwartale tego roku podjął 13 takich decyzji, w ramach których firmy zadeklarowały ponad 720 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie blisko 700 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu