KPWiG dopuściła do obrotu akcje Teva Pharmaceutical

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 15:28

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła we wtorek do publicznego obrotu 123.225.280 akcji Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Papiery izraelskiej spółki oferowane są w zamian za notowane na GPW akcje Ivax w związku z połączeniem obu spółek.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła we wtorek do publicznego obrotu 123.225.280 akcji Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Papiery izraelskiej spółki oferowane są w zamian za notowane na GPW akcje Ivax w związku z połączeniem obu spółek.

"Publiczna oferta akcji zwykłych Teva w Polsce skierowana jest do podmiotów, które posiadają akcje Ivax zapisane na rachunkach papierów wartościowych prowadzonych w Polsce, w systemie depozytowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, w związku z proponowanym połączeniem IVAX z Ivory Acquistion Sub, Inc. oraz, natychmiast po tym połączeniu, z Ivory Acquisition Sub II, Inc" - napisano.

"Teva nie zamierza ubiegać się o notowanie akcji zwykłych Teva reprezentowanych przez ADR-y TEVA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ani żadnym innym rynku regulowanym w Polsce" - dodano.

Obecnie akcje Teva notowane są na giełdzie w Tel Avivie, a ADR-y Teva na Nasdaq.

Akcjonariusze Ivaksu za jedną akcję spółki mogą otrzymać 26 USD lub 0,8471 ADR-u TEVA.

Ivax wszedł na warszawską giełdę w ubiegłym roku w związku z przejęciem Polfy Kutno. Za jedną akcję kutnowskiej spółki jej akcjonariusze otrzymali 7 akcji Ivaksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KPWiG dopuściła do obrotu akcje Teva Pharmaceutical