KPWiG dopuściła do obrotu publicznego akcje węgierskiego BorsodChemu

30-09-2004, 14:59

KPWiG dopuściła podczas dzisiejszego posiedzenia do obrotu publicznego 76 179 800 akcji BorsodChemu. Debiut na GPW planowany jest na 8 października.

Spółka jest jedną z największych węgierskich spółek przemysłowych notowanych na giełdzie, zarówno pod względem przychodów ze sprzedaży jak i kapitalizacji rynkowej, a Grupa, stanowi podmiot będący czołowym producentem masowych i specjalistycznych wyrobów chemicznych w Europie.

Głównymi produktami Grupy Kapitałowej Emitenta są specjalistyczne substancje chemiczne oparte na izocyjanianach – TDI (Diizocyjanian toluenu), MDI (Diizocyjanian difenylometylenu) oraz PVC (Polichlorek winylu) – chemiczny produkt masowy będący trzecim najpowszechniej używanym tworzywem sztucznym na świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej Grupa jest wiodącym producentem TDI, wyłącznym producentem MDI oraz największym producentem PVC. Zdaniem kierownictwa Spółki Grupa jest jedynym producentem w Europie oferującym ten właśnie asortyment produktów.

Działalność Grupy charakteryzuje znaczny stopień integracji – Grupa wytwarza określone materiały wykorzystywane następnie w produkcji podstawowych produktów Grupy oraz przetwarza jeden z głównych produktów, PVC, na gotowe produkty z tworzyw sztucznych. Cała istotna infrastruktura produkcyjna Grupy skupiona jest w jednej lokalizacji w Kazincbarcika, w północno-wschodnich Węgrzech oraz jeden zakład w Ostrawie, Czechy.

VCP Capital Partners ma obecnie przez swoje spółki zależne: CE Oil & Gas Beteiligung und Verwaltung i VCP Industrie Beteiligungen - w sumie 91,17 proc. akcji i kwitów depozytowych BorsodChem. VCP Industrie Beteiligungen AG posiada 31,79 proc. akcji BorsodChem a CE Oil & Gas Beteiligung und Verwaltung AG 59,38 proc.

Intencją Emitenta jest rozpoczęcie notowań akcji i kwitów depozytowych na giełdach w Budapeszcie, Londynie i Warszawie w możliwie najkrótszym terminie oraz możliwie tym samym czasie w celu równego traktowania inwestorów na tych rynkach.

Spółka chce aby pierwsze notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się w dniu 8 października 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / KPWiG dopuściła do obrotu publicznego akcje węgierskiego BorsodChemu