KPWiG może rozpatrzyć prospekt PZU w ciągu dwóch miesięcy

Polska Agencja Prasowa SA
02-02-2005, 17:45

Jeżeli prospekt emisyjny PZU trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd i nie trzeba będzie do niego wnosić poprawek, to rozpatrzenie prospektu przez KPWiG może trwać około dwóch miesięcy - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy KPWiG Łukasz Dajnowicz.

Jeżeli prospekt emisyjny PZU trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd i nie trzeba będzie do niego wnosić poprawek, to rozpatrzenie prospektu przez KPWiG może trwać około dwóch miesięcy - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy KPWiG Łukasz Dajnowicz.

"Przeciętnie rozpatrzenie prospektu zajmuje dwa-trzy miesiące. Były jednak i takie, które Komisja rozpatrzyła w ciągu dwóch tygodni. Prospektem PKO BP, a więc spółki podobnej rangi jak PZU, Komisja zajmowała się przez dwa miesiące" - powiedział Dajnowicz.

Odniósł się w ten sposób do środowej wypowiedzi ministra skarbu Jacka Sochy, który powiedział dziennikarzom w przerwie obrad sejmowej komisji śledczej ds. PZU, że nie przesądza, że debiut PZU na giełdzie w czerwcu jest niemożliwy.

"Nie przesądzałbym niczego" - odpowiedział Socha na pytanie, czy debiut spółki na giełdzie w czerwcu jest niemożliwy.

"PZU obecnie utrzymuje gotowość do prac nad prospektem emisyjnym, tak by debiut giełdowy mógł się odbyć w terminie wyznaczonym przez ministra skarbu" - powiedział PAP rzecznik prasowy PZU Tomasz Fill.

Do tej pory minister skarbu nie wybrał doradcy prywatyzacyjnego PZU.

Tydzień temu, po posiedzeniu rządu, Socha mówił dziennikarzom, że jeżeli Sejm podejmie decyzję w sprawie PZU po 15 lutego, to nie da się zrealizować grudniowej ugody z Eureko i resort skarbu nie będzie mógł do końca czerwca przeprowadzić oferty publicznej PZU, co jest jednym z warunków ugody.

Sejmowa komisja skarbu pracuje m.in nad  projektem uchwały autorstwa LPR, która wzywa rząd do niezawierania ugody z Eureko. W Sejmie toczą się też prace komisji śledczej, która zajmuje się okolicznościami prywatyzacji PZU.

Od września 2004 roku przed Trybunałem Arbitrażowym w Londynie toczy się proces z powództwa Eureko przeciw Polsce, w związku z zarzutem nierespektowania polsko-holenderskiej umowy o wzajemnej ochronie inwestycji. Rozstrzygnięcie sprawy może nastąpić jeszcze w lutym. Minister skarbu wynegocjował w grudniu 2004 roku ugodę z Eureko, jednak nie została ona dotychczas podpisana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPWiG może rozpatrzyć prospekt PZU w ciągu dwóch miesięcy