KPWiG: Wniosek o dopuszczenie PGNiG prawdopodobnie 17 maja

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-04-2005, 18:58

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zajmie się wnioskiem o dopuszczenie do publicznego obrotu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) prawdopodobnie na posiedzeniu 17 maja - poinformował we wtorek PAP zastępca przewodniczącego KPWiG Zbigniew Mrowiec.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zajmie się wnioskiem o dopuszczenie do publicznego obrotu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) prawdopodobnie na posiedzeniu 17 maja - poinformował we wtorek PAP zastępca przewodniczącego KPWiG Zbigniew Mrowiec.

    Zapytany, czy wpłynęła już odpowiedź spółki na uwagi Komisji co do prospektu PGNiG, Mrowiec nie chciał odpowiedzieć wprost. Odparł: "Nawet jeżeli, to (...) komisja musi mieć trochę czasu na ich rozpatrzenie".

    Mrowiec uważa, że pomimo ewentualnego dopuszczenia akcji do publicznego obrotu dopiero w maju, czerwcowa oferta jest jak najbardziej możliwa. Nie ma żadnych przeszkód prawnych.

    Wartość emisji PGNiG szacowana jest na 1,5 mld zł.

    Spółka chce przeznaczyć środki pozyskane z emisji na zwiększenie zaangażowania w poszukiwanie i wydobycie gazu i ropy oraz na rozwój infrastruktury, szczególnie przesyłowej i dystrybucyjnej. Trzecim celem jest poprawa obsługi odbiorcy końcowego, co powinno służyć zwiększeniu sprzedaży PGNiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane