KPWiG wykluczyła z obrotu 6 spółek, w tym PIA Piasecki i Łukbut

Internet Securities
29-03-2005, 12:46

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) wykluczyła z publicznego obrotu spółki: TUR Polisa SA, STGroup SA, Łukbut SA, Pażur SA, Grupę Kapitałową Inwest SA i PIA Piasecki SA, podała komisja we wtorkowym komunikacie. Spółki te znajdują się w upadłości.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) wykluczyła z publicznego obrotu spółki: TUR Polisa SA, STGroup SA, Łukbut SA, Pażur SA, Grupę Kapitałową Inwest SA i PIA Piasecki SA, podała komisja we wtorkowym komunikacie. Spółki te znajdują się w upadłości.

Według komisji wykluczone z obrotu publicznego spółki zostały w ten sposób ukarane m. in. za niewypełnianie obowiązków informacyjnych. „Od dłuższego czasu nie przesyłały one do publicznej wiadomości żadnych raportów. Komisja uznała, że w przyszłości nie byłyby one w stanie wykonywać ciążących na nich z mocy prawa obowiązków informacyjnych wobec rynku” – czytamy w komunikacie.

„KPWiG stoi na zdecydowanym stanowisku, że spółki, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków informacyjnych, powinny zniknąć z publicznego obrotu” – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

KPWiG przychyliła się także do wniosku spółki Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA z Kutna i wycofała jej akcje z publicznego obrotu.

Komisja podczas wtorkowego posiedzenia wyraziła również zgodę na wprowadzenie do publicznego obrotu kolejnej serii akcji spółki Ceramika Nowa Gala SA. Spółka zamierza wprowadzić 8.209.796 akcji zwykłych na okaziciela serii U, o wartości nominalnej 1 zł każda, a podmiotem oferującym ma być Internetowy Dom Maklerski.

Komisja podała, że do 2 marca 2005 roku otrzymała łącznie 176 zawiadomień od zagranicznych instytucji nadzorczych o zamiarze rozpoczęcia działalności inwestycyjnej w Polsce na podstawie „jednolitego paszportu europejskiego”.

Następne posiedzenie KPWiG jest zaplanowane na 12 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KPWiG wykluczyła z obrotu 6 spółek, w tym PIA Piasecki i Łukbut