Czytasz dzięki

KPWiG: Wypowiedź Marcinkiewicza ws. PGNiG to nie manipulacja a polityka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2005, 14:44

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) uważa, że wypowiedź posła Kazimierza Marcinkiewicza na temat prywatyzacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) nie jest manipulacją, a jedynie krytyką polityczną tej prywatyzacji, powiedział agencji ISB Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy KPWiG.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) uważa, że wypowiedź posła Kazimierza Marcinkiewicza na temat prywatyzacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) nie jest manipulacją, a jedynie krytyką polityczną tej prywatyzacji, powiedział agencji ISB Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy KPWiG.

W przesłanym przez niego stanowisku czytamy, że „analiza piątkowej wypowiedzi posła Kazimierza Marcinkiewicza w radiu PIN nie pozwala nam stwierdzić, że doszło do manipulacji ceną akcji PGNiG. Wypowiedź posła Marcinkiewicza nie zawierała fałszywych czy nierzetelnych informacji dot. emitenta, a jedynie polityczną krytykę sposobu prywatyzacji PGNiG i jego ocenę sytuacji w zakresie zasadności inwestowania w akcje spółki.”

PGNiG skierowało w piątek pismo do KPWiG informujące o naruszeniu przepisów art. 97 ust. 1 Ustawy – Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi w odniesieniu do akcji PGNiG SA.

Zdaniem PGNiG, wypowiedzi posła Marcinkiewicza zawarte w piątkowym wywiadzie spełniają przesłanki niedozwolonej manipulacji akcjami PGNiG, zgodnie z definicją zawartą w art. 97 ust. 2 pkt. 4 Ustawy stanowiącej przestępstwo z art. 177 Ustawy zagrożone grzywną do 5 mln złotych lub karze pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Marcinkiewicz podczas wywiadu udzielonemu radio PIN powiedział, między innymi, że „ta prywatyzacja jest naprawdę źle przygotowana” i „Jeśli jest źle przygotowana i wzbudza silne kontrowersje, jeśli postępuje się nielogicznie, bo robi się prywatyzację na 2 dni przed wyborami. Na odchodne tak naprawdę. To przy tak dużym zamieszaniu wiadomo, że na kupowaniu tych akcji się nie wygra’”.

Zapisy w ofercie publicznej na 900 mln nowych akcji PGNiG po cenie z przedziału 2,46-2,98 zł rozpoczęły się w piątek i potrwają do 15 września, a debiut praw do akcji na giełdzie planowany jest wstępnie na 23 września.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane