KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Mispol

Internet Securities
opublikowano: 08-06-2006, 18:18
Obserwuj w MójPB:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zatwierdziła w czwartek prospekt emisyjny spółki Mispol, producenta i dystrybutora konserw mięsnych oraz dań gotowych, poinformowała KPWiG w czwartkowym komunikacie.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zatwierdziła w czwartek prospekt emisyjny spółki Mispol, producenta i dystrybutora konserw mięsnych oraz dań gotowych, poinformowała KPWiG w czwartkowym komunikacie.

Na czwartkowej konferencji prasowej Mispol poinformował, że ustalił cenę w emisji publicznej w przedziale 8-10 zł. Wartość oferty wyniesie więc od 42,8 mln zł do 53,5 mln zł. Spółka spodziewa się, że zadebiutuje na GPW 21 czerwca.

W ramach oferty zostanie zaoferowanych nie więcej, niż 3.650.000 akcji nowej emisji serii F. Dodatkowo 1.700.000 istniejących akcji sprzeda HALS Fundusz Kapitałowy, który zainwestował w rozwój firmy w 2002 roku oraz DLS, spółka zajmująca się handlem na rynku tradycyjnym. W pierwszej mają być sprzedawane akcje funduszu HALS (1,410 mln akcji), następnie akcje nowej emisji, a w ostatniej kolejności akcje należące do DLS (290 tys. akcji).

Cena akcji w planowanej ofercie oraz liczba akcji w transzach zostanie ustalona 12 czerwca. Budowanie księgi popytu odbędzie się w dniach 9-12 czerwca. Zapisy na akcje w transzy instytucjonalnej i detalicznej będą przyjmowane od 13 do 14 czerwca. Oferującym jest CDM Pekao SA.

Po emisji w wolnym obrocie znajdzie się 38,50% akcji. Dotychczasowi drobni akcjonariusze (20 osób fizycznych) będą mieć 55,50% akcji, oprócz tego 6% pozostanie w rękach Krzysztofa Smolarczyka, jednego z założycieli firmy.

W ciągu półtora roku spółka chce przeznaczyć 30-36 mln zł na nowe inwestycje w sowich zakładach w Polsce i na Białorusi. Dodatkowo, kwotę 13 mln zł zamierza przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego, a około 2 mln zł posłużą spłacie zobowiązań z tytułu obligacji.

Dodatkowo jeszcze w tym roku Mispol chce wejść na rynek karmy dla zwierząt w segmencie ekonomicznym i średnim. Uruchomienie zakładu produkującego karmę dla zwierząt będzie kosztować około 13 mln zł.

Inwestycje spółki mają być częściowo sfinansowane także za pomocą kredytów.

Mispol prognozuje, że w 2006 roku grupa osiągnie 105,11 mln zł przychodów, zysk EBITDA wyniesie 14 mln zł, a zysk netto 8,84 mln zł.

W 2005 roku przychody grupy Mispol sięgnęły 71,79 mln zł, zysk EBITDA wyniósł 8,75mln zł, a zysk netto 5,71 mln zł. (ISB)

esc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane