Buffett ma chrapkę na Unilever

aktualizacja: 17-02-2017, 15:15

Kraft Heinz zaproponował Unileverowi połączenie firm, dzięki której takie produkty jak mydło Dove czy keczup Heinz skupione by były w jednym koncernie, informuje Bloomberg.

Unilever odrzucił propozycję Kraft Heinz, jednak same spekulacje o możliwości połączenia sprawiły, że walory koncernu na giełdzie w Londynie drożały o 15 proc., a w Amsterdamie o 11 proc. W handlu przedsesyjnym w Nowym Jorku akcje Kraft Heinz drożeją natomiast o blisko 4 proc.

Kurs Unilever wzrósł o 14 proc.
Wyświetl galerię [1/2]

Kurs Unilever wzrósł o 14 proc.

Kraft zaoferował za przejęcie Unilevera 143 mld USD czyli 50 USD za walor. Po dzisiejszej ekspresowej zwyżce wycena rynkowa producenta majonezu Hellmann's  sięgnęła natomiast 113 mld USD, co oznacza, że oferta dałaby 30 mld USD premii.

W reakcji na doniesienia rynkowe, Kraft Heinz poinformował, że przedstawił „kompleksową propozycję” i będzie dążyć do porozumienia w kwestii warunków.

- Nie ma pewności, że jeszcze jakakolwiek formalna oferta zostanie przedstawiona radzie dyrektorów Unilever – poinformował amerykański koncern. 

Kraft Heinz sam jest wynikiem fuzji, do której doszło w 2015 r., a którą kierował należący do Warrena Buffetta wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Buffett ma chrapkę na Unilever