Kraków kusi kolejną firmę

MAG
opublikowano: 09-05-2012, 00:00

250 etatów chce stworzyć PerkinElmer, notowany na NYSE producent aparatury medycznej. Liczy na grant.

Szansa na następną inwestycję w Krakowie. O centrum usług finansowych i obsługi klienta w tym mieście myśli PerkinElmer, amerykański dostawca urządzeń i oprogramowaniadiagnostycznego z przychodami rzędu 1,9 mld USD, który wchodzi w skład indeksu S&P 500. Firma ubiega się o grant rządowy.

— Zamierza zatrudnić 250 osób — twierdzi źródło „Pulsu Biznesu”.

Biuro prasowe PerkinElmera nie odpowiedziało na pytania o plany w Polsce. Projekt firmy trafił pod obrady międzyresortowego zespołu do spraw inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej już w ubiegłym roku, został jednak przełożony na kolejne spotkanie.

— Walczymy od lat z Indiami, ale wyraźnie widać, że w przypadku centrów wymagających porządnie wykształconych osób Polska staje się pierwszym wyborem — komentuje Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PerkinElmer to kolejna firma z sektora medycznego, która otwiera centrum usług w Polsce: decyzję ogłosił Bayer, a myśli o tym Becton Dickinson.

— Nad usytuowaniem centrum w Krakowie zastanawia się jeszcze jedna firma z tej branży — mówi Andrew Hallam, sekretarz generalny Aspire, organizacji zrzeszającej centra usług z Krakowa i południa Polski. W Krakowie w sektorze BPO pracuje 26 tys. osób. Przez ostatnie półtora roku pojawiło się 15 nowych centrów, ale najwięcej miejsc pracy przybyło dzięki rozbudowie istniejących.

— Na 40 centrów, które zostały ostatnio otwarte w Europie Środkowej i Wschodniej, ponad 30 trafiło do Polski. Polska ma świetnie wyrobioną markę — podsumowuje Marek Grodziński, członek zarządu Capgemini oraz wiceprezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu