Kraków stawia na e-komunikację

DI, PAP
opublikowano: 02-07-2017, 22:00

150 - Tyle nowych elektrycznych autobusów planuje zakupić Kraków.

Władze Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) podpisały porozumienie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w sprawie realizacji programu bezemisyjnego transportu.

Porozumienie o współpracy przy opracowaniu, przetestowaniu, wdrożeniu i sprzedaży nowych, innowacyjnych rozwiązań w obszarze bezemisyjnego transportu publicznego podpisali Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, Rafał Świerczyński, prezes MPK, i Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

— Daje nam ono możliwość zakupu do 150 nowych autobusów elektrycznych, w tym do 100 autobusów przegubowych. Na ich zamówienie otrzymamy dofinansowanie na poziomie co najmniej 60 proc. Bardzo ważnym elementem jest możliwość przetestowania dodatkowych 11 pojazdów. Chcemy je skierować na specjalną linię, na której zostanie zainstalowana infrastruktura do ładowania baterii — powiedział Rafał Świerczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane