Kraków wprowadza małe i średnie firmy w świat IT

ANB
opublikowano: 05-06-2012, 00:00

Niewłaściwe zarządzanie procesami IT w małych firmach naraża je na straty, blokuje też zdolności innowacyjne. Jak to zmienić?

Efektywne zarządzanie usługami IT w małych i średnich przedsiębiorstwach to główny temat cyklu szkoleń organizowanych przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie. Spotkania będą okazją do zapoznania się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi zarządzania usługami IT (ITSM) i formami wdrażania rozwiązań informatycznych w firmach. Ale uczestnicy mogą oczekiwać również praktycznych wskazówek dotyczących właściwego modelowania procesów i infrastruktury IT z wykorzystaniem ADOit. Zdaniem organizatorów szkolenia są o tyle przydatne, że znaczna część polskich przedsiębiorców z sektora MSP koncentruje się jedynie na zapewnieniu podstawowych funkcji IT w firmie, takich jak obsługa drukarek i serwerów. W praktyce oznacza to straty finansowe oraz ograniczanie zdolności innowacyjnych procesów i produktów. Szkolenia są więc dedykowane zwłaszcza pracownikom i menedżerom działów IT. Mogą w nich uczestniczyć również właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowani poprawą jakości zarządzania infrastrukturą i technologiami informatyczno-telekomunikacyjnymi w firmie. Seminaria realizowane są w ramach projektu Innotrain IT, którego celem jest wsparcie MSP z Europy Środkowej właśnie w efektywnym zarządzaniu procesami IT. Spotkania odbędą się w trzech terminach — 12, 19 i 26 czerwca. Udział jest bezpłatny (stanowi pomoc de minimis). Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje i numery kontaktowe można znaleźć na stronie www.msp. krakow.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu