Krakowski Park Technologiczny urośnie za kasę z UE

AJ
opublikowano: 31-08-2010, 12:46

Dzięki dotacjom, za 76 mln zł w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej powstanie budynek dla firm z branży IT.

Zobacz więcej

Budynek inkubatora w Krakowskim Parku Technologicznym

W ramach działania 5.3 Wspieranie Ośrodków Innowacyjności Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Krakowski Park Technologiczny (KPT) dostanie 76 mln zł.
Dziś jego przedstawiciele podpiszą z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę w tej sprawie.  64,6 mln zł na inwestycję wyłoży Unia Europejska, brakująca kwota popłynie z państwowego budżetu.  Dzięki temu w krakowskich Pychowicach powstanie budynek o powierzchni 12, tys. mkw wyposażony w sprzęt biurowy i laboratoryjny.
- Obiekt dedykujemy firmom z branży IT, które będą mogły wynająć w nim biura oraz korzystać z powierzchni wystawienniczych, specjalistycznej biblioteki i różnego rodzaju usług, np. szkoleń – wyjaśnia Krystyna Sadowska,  dyrektor Działu Promocji i Marketingu
KPT.
Inwestycja jest główną częścią projektu „Małopolski Park Technologii Informacyjnych – Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego”, polegającego na rozbudowie parku. Jego wartość szacuje się na 108,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Krakowski Park Technologiczny urośnie za kasę z UE