Krakowski Park Technologiczny wspiera kolejne firmy

  • DI
opublikowano: 21-03-2019, 22:00

Globus, Practic, Paletten Werk Kozik — to niektóre spółki, jakie dostały decyzje o pomocy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Krakowski Park Technologiczny (KPT) idzie w sukurs kolejnym przedsiębiorcom z regionu. Kilka dni temu wydał nowe decyzje, na mocy których pomoc publiczna w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) trafi do pięciu spółek. Na liście są zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. To firmy z różnych branż — od spożywczej po konstrukcje stalowe.

Z pomocy skorzysta m.in. Practic, mała spółka, która od ponad 30 lat produkuje artykułygospodarstwa domowego na rynek krajowy i za granicę. Firma ma plany rozwojowe i chce postawić nowy zakład w gminie Kłaj. Na ten cel spółka Practic zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych projektu w wysokości co najmniej 5,8 mln zł. Innym małym przedsiębiorstwem, które otrzyma pomoc z PSI, jest Globus. Spółka specjalizuje się m.in. w produkcji konstrukcji stalowych. Obecnie planuje inwestycję w Tarnowie, która ma na celu zwiększenie obecnej zdolności produkcyjnej. Firma zadeklarowała, że wyłoży na to przedsięwzięcie co najmniej 4 mln zł. Kolejna decyzja dotyczy średniego przedsiębiorcy — chodzi o firmę Paletten Werk Kozik. Działająca od prawie 30 lat spółka to jeden z największych producentów palet drewnianych w naszej części Europy. Szefostwo firmy stawia na rozwój i planuje inwestycję polegającą na zwiększeniu zdolności produkcyjnej poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń, które będą wykorzystywane w produkcji palet. Projekt obejmuje także przeprowadzenie prac budowlanych w gminie Jordanów.

Firma zadeklarowała, że poniesie koszty kwalifikowane przedsięwzięcia w wysokości co najmniej 16 mln zł. Oprócz wymienionych wyżej przedstawicieli sektora MŚP decyzje o pomocy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymały także duże spółki. To Newag, producent elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych i lokomotyw, oraz U Jędrusia, spółka produkująca i dystrybuująca gotowe dania garmażeryjne. Łącznie od początku roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 11 decyzji o wsparciu. W ramach planowanych przedsięwzięć przedsiębiorcy chcą utworzyć prawie 300 miejsc pracy.

500 mln zł To wysokość nakładów inwestycyjnych, jakie zadeklarowali małopolscy przedsiębiorcy w ramach tegorocznych decyzji o wsparciu z PSI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy