Krakowskie MPK zleca dużą inwestycję

PAP
opublikowano: 20-01-2010, 14:52

Prawie 155 mln zł będzie kosztowała budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski do ul. Golikówka w Krakowie.

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie podpisali w środę umowę z konsorcjum firm ZUE, Strabag, PBI Energopol, Tchas Polska. Roboty przy budowie nowej linii mogą ruszyć już 21 stycznia. Na realizację całego zadania konsorcjum z ZUE na czele ma 15 miesięcy. Nowa linia tramwajowa będzie miała długość 4,2 km.
Budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego do Płaszowa jest częścią unijnego projektu "Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej - etap II". W ramach tego projektu zostanie również przebudowana ul. Długa oraz zakupione nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje o długości minimum 31 metrów, wyposażone w klimatyzację. Wartość całego projektu szacowana jest na ok. 390 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić z funduszy unijnych. Druga część zostanie uzyskana z kredytu, jaki krakowskie MPK zaciągnie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane