Krawczyk: Wkrótce możliwa wizyta wysokiej rangą delegacji rosyjskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-02-2006, 21:02

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk poinformował w piątek, że w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej dojdzie do "ważnej wizyty" rosyjskiej delegacji w Polsce.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk poinformował w piątek, że w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej dojdzie do "ważnej wizyty" rosyjskiej delegacji w Polsce.

"W najbliższych dniach jest wysoce prawdopodobna ważna wizyta, która - miejmy nadzieję - zasadniczo przyczyni się do poprawienia stosunków polsko-rosyjskich" - powiedział Krawczyk dziennikarzom na lotnisku po przylocie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Pragi.

Krawczyk powiedział też, że na czele rosyjskiej delegacji prawdopodobnie będzie stał ważny rosyjski polityk. Nie chciał zdradzić jego nazwiska.

Podkreślił, że pokłada w tej wizycie duże nadzieje. "Myślę, że to będzie bardzo ważne wydarzenie" - powiedział. Według niego, wizyta może rozpocząć proces pozytywnych wydarzeń, który powinien zakończyć się wizytami obu prezydentów w obu stolicach.

W niedzielę podczas konferencji prasowej po powrocie z USA prezydent Lech Kaczyński mówił, że jest jeszcze za wcześnie na rozmowy o jego ewentualnym spotkaniu z Władimirem Putinem. "Jesteśmy w niezmiernie wczesnej fazie. Wielokrotnie podkreślałem, że jest kilka sygnałów, które musimy uznać za pozytywne i to wszystko na dzisiaj. Nie chcemy w tej sprawie nic więcej mówić, bo nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, jak sytuacja się rozwinie" - powiedział prezydent Kaczyński.

W sobotnim programie TVN24 L.Kaczyński powiedział, że jest gotów spotkać się z prezydentem Rosji, ale zastrzegł, że to pierwsze spotkanie nie może się odbyć w Moskwie. "Jestem ewentualnie gotów spotkać się też nie w Warszawie" - dodał prezydent.

O spodziewanych rozmowach polsko-rosyjskich informował na początku tygodnia także minister spraw zagranicznych Stefan Meller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane