Kredyt Bank chce osiągnąć wskaźnik kosztów do dochodów poniżej 60 proc.

PAP
opublikowano: 06-08-2009, 10:48

Kredyt Bank, którego wskaźnik kosztów do  dochodów spadł do 64,3 proc., chce by był on poniżej 60 proc., jednak nie stanie się to w 2009 roku. Bank rozpoczął proces optymalizacji sieci placówek, niektóre z nich mogą być zamykane - poinformował PAP Maciej Bardan, prezes Kredyt Banku.

"Wskaźnik kosztów do dochodów spadł do 64,3 proc. Chcemy być poniżej 60 proc., jednak w tym roku to się nie stanie. Pewnie gdyby nie kryzys, tak by było" - powiedział Bardan.

Bank podał, że jego dochody w II kwartale wyniosły 385,3 mln zł, były więc o 0,2 proc. wyższe niż przed rokiem, a koszty wyniosły 247,9 mln zł, spadając o 13,8 proc.

"Wyniki są lepsze po stronie dochodowej, ale po stronie kosztowej też została wykonana porządna praca" - powiedział Bardan.

Prezes poinformował, że bank w kolejnych kwartałach będzie chciał zmniejszyć koszty m.in. po stronie wynajmu, utrzymania nieruchomości, a także kosztów IT. Bank rozpoczął proces optymalizacji sieci placówek.

"Zaczynamy projekt optymalizacji sieci. Mamy dużą ilość starych oddziałów, w nieruchomościach, które zostały przejęte w ramach restrukturyzacji" - powiedział Bardan.

"Planujemy realokacje niektórych placówek, niektóre także będą zamykane. Proces się zaczął, może się zakończyć za dwa lata. Proces będzie miał pozytywny wpływ na stronę kosztową banku, będzie to widoczne pod koniec przyszłego roku" - dodał.

Liczba placówek Kredyt Banku wynosi 402.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu