Kredyt Bank tnie dług PIA

Marcin Goralewski
02-10-2002, 00:00

Pia Piasecki sprzedał dwie spółki z grupy (Przemysłówka i Pia Piasecki Inwestycje) na rzecz firmy Kredyt Serwis, związanej z Kredyt Bankiem, wierzycielem budowlanej firmy. Wartość transakcji wyniosła około 6,5 mln zł. Razem z firmami, które notabene Piasecki ma prawo odkupić, spółka pozbyła się także około 80 mln zł zadłużenia.

— W ten sposób pozyskaliśmy pieniądze na bieżącą obsługę spółki — mówi Stanisław Gieroń, prezes Pia Piaseckiego.

Co ważniejsze, Kredyt Bank zobowiązał się, że podczas zgromadzenia wierzycieli zagłosuje za propozycjami układowymi. Pia Piasecki chce objąć postępowaniem układowym 120 mln zł długów. Dziś mija pierwszy termin sprawdzenia wierzytelności.

— Już około połowy naszych wierzycieli wyraziła deklaracje poparcia układu — pochwalił się prezes Piaseckiego.

Trwają także negocjacje z Bankiem Handlowym i PBK BPH na temat redukcji zobowiązań nie objętych postępowaniem układowym. Chodzi o blisko 80 mln zł.

Obecne propozycje układowe Piaseckiego zakładają całkowite zredukowanie długu wobec wszystkich wierzycieli z tytułu odsetek za zwłokę. Pozostałe długi miałyby zostać zmniejszone o 60 proc. i spłacane przez cztery lata w kwartalnych ratach z roczną karencją. Uprzywilejowani, przez natychmiastowe zaspokojenie roszczeń, mieliby zostać drobni wierzyciele (do 20 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kredyt Bank tnie dług PIA