Kredyt Bank znów pod presją

Dariusz Karolak
opublikowano: 04-11-2002, 00:00

Kolejny czarny korpus tygodniowy w bardzo korzystnym dla większości spółek na GPW tygodniu najlepiej świadczy o przewadze podaży na rynku KB SA. Z widocznego w układzie liniowym trójkąta symetrycznego budowanego od 8 X w piątek nastąpiło wybicie dołem. Zasięg spadków wynikający z tej formacji wynosi 13,5, co pokrywa się z położeniem dolnej krawędzi tygodniowej wstęgi. O tym, że byki nie mają obecnie większych szans na wzrosty świadczy spadek wskaźnika ruchu kierunkowego DI+ do wartości najniższej od ponad 2 miesięcy i powrót do spadków dziennych oscylatorów.

Nerwowość panująca na rynku akcji KB SA jest pochodną oczekiwań na dużą stratę w III kw. wynikającą z utworzonych rezerw na zagrożone kredyty i trwałą utratę wartości aktywów. Na 14,1 znajduje się ostatnie 76 proc. zniesienie fali wzrostowej z okresu X'00-IV'02. Pokonanie tego wsparcia będzie praktycznie oznaczało konieczność zniesienia całej tej fali, czyli spadek do 12,5, gdzie znajduje się długoterminowa linia hossy na wykresie wolumenowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kredyt Bank znów pod presją