Krezus z Hongkongu też planuje „spółkę w ciemno” w USA

opublikowano: 25-02-2021, 08:04

Li Ka-shing, najbogatszy inwestor na rynku nieruchomości Hongkongu, zamierza wprowadzić na giełdę w USA „spółkę w ciemno”, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

„Spółki w ciemno” są w ostatnim czasie bardzo popularne w USA. Kupujący ich akcje w pierwotnej ofercie publicznej inwestorzy wiedzą jedynie, że spółka powstała w celu przejęć. Nie znają jednak konkretnego celu. Dlatego do inwestycji mają zachęcić ich ludzie firmujący „spółkę w ciemno”.

Li Ka-shing, fot. Bloomberg
Li Ka-shing, fot. Bloomberg

92-letni Li, który z racji budowy imperium biznesowego obejmującego 50 krajów nazywany jest w Hongkongu „Supermanem”, liczy na pozyskanie ok. 400 mln USD z pierwotnej oferty publicznej „spółki w ciemno”, twierdzą informatorzy Bloomberga. Zastrzegają, że ostatecznych decyzji jeszcze nie ma. Dokumenty dotyczące spółki mogą być złożone w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jeszcze w tym tygodniu.

Richard Li, syn Li Ka-shinga, wraz z amerykańskim inwestorem Peterem Thielem pozyskali już ok. 900 mln USD wprowadzając na giełdy w USA dwie „spółki w ciemno”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane