Kristensen pod polską banderą

AZA
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Kristensen Group, deweloper nieruchomości wakacyjnych ma nowego właściciela, polskiego przedsiębiorcę Jerzego Szymańskiego.

Kristensen Group, deweloper nieruchomości wakacyjnych ma nowego właściciela, polskiego przedsiębiorcę Jerzego Szymańskiego.

Inwestor odkupił polski oddział firmy Kristensen Group od zarządu komisarycznego. Może posługiwać się dotychczasową marką i nie ma żadnych zobowiązań wobec duńskiej firmy. Przejmuje majątek i utrzymuje oddziały w Świnoujściu, Wiśle i Karpaczu.

— Inwestycja w nieruchomości wakacyjne to obiecujący interes — mówi Jerzy Szymański nowy właściciel.

Kristensen Group w Polsce ma majątek o wartości ponad 70 mln zł. W ich skład wchodzą: niesprzedane apartamenty w Baltic Park Plaża i Apartamentach Bukowa Góra w Wiśle, domy w Osadzie Zamkowej w Pasymiu, a także działka pod kompleks hotelowo-rekreacyjny Baltic Park Molo w Świnoujściu i działka pod drugą część projektu wraz z zezwoleniem na budowę w Wiśle. Ponadto do kupionej firmy należą budynek apartamentowy Villa Grottgera w Gdyni i siedziba firmy w Warszawie.

Spółka sprzedaje lokale w czterech inwestycjach: Baltic Park w Świnoujściu, Apartamenty pod Śnieżką, Apartamenty Bukowa Góra, Osada Zamkowa oraz apartamenty dla firm w Karpaczu.

W jeszcze w 2010 r. Kristensen Group chce rozpocząć budowę drugiego etapu Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle, w którym powstanie 75 lokali. Firma planuje też współpracę z różnymi partnerami przy budowie hoteli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane