Krok do przodu na EURUSD

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
18-06-2009, 08:31

Przez większość dnia, wczorajszy handel na  parze EURUSD był raczej spokojny. Po nieudanej próbie pokonania wtorkowego maksimum (1,3934) na otwarciu w Europie euro straciło na wartości i przez dużą część handlu zmienność była niewielka.

Sytuacja zmieniła się dopiero pod koniec handlu w USA. Wzrostowa próba na Wall Street okazała się motorem dla skutecznego ostatecznie wyjścia powyżej maksimum z wtorku i choć byki na rynku akcji szybko się poddały, notowania EURUSD pozostały już na nowych poziomach, wykorzystując poprzedni opór jako wsparcie. W rezultacie, dziś rano oscylujemy w okolicach 1,3960. To plus dla strony popytowej i scenariusza, w którym po trój falowej korekcie (3-15 czerwiec) i silnym wsparciu na poziomie 1,3735 wracamy do wzrostów. W krótkim terminie dla takiego scenariusza oporem jest poziom 1,4010 (61,8% zniesienie fali trzeciej), dalej 1,4108 (podobne zniesienie całej korekty) i wreszcie 1,4176 (szczyt fali drugiej). Poprawa sytuacji popytu na EURUSD pomaga też funtowi, gdzie wczoraj udało się obronić wtorkowe minimum i w rezultacie w okolicach 1,6215 rysuje się wyraźny opór. Dziś rano para GBPUSD notowana jest na poziomie 1,64, przy czym krótkoterminowe opory to 1,6445 i 1,6507. Całkiem niedaleko znajduje się też tegoroczne maksimum z 3 czerwca na poziomie 1,6662.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Krok do przodu na EURUSD